V Niedziela Wielkanocna 28.04.2024 r.

1. W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc maj, a wraz z nim nabożeństwa majowe. Są odprawiane od niedzieli do piątku po Mszy świętej o godzinie 17:00, w sobotę po Mszy świętej o godzinie 9:00.W Karbowie nabożeństwa majowe przy figurce codziennie o godzinie 18:00, a przy krzyżu na ul. Jana Pawła II codziennie o godzinie 20:00.
2. We wtorek o godz. 19.00 Msza Święta przy ołtarzu św. Szarbela, Rafki, Hardiniego i bł. Stefana.
3. W najbliższy piątek, 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze święte w porządku niedzielnym tj. o g. 8.00, 10.00, 11.30 oraz 17.00. Tego dnia na godz. 21.00, zapraszamy do naszej świątyni na Apel Jasnogórski. Modlić się będziemy w intencji dzieci nienarodzonych. W sobotę 4 maja, obchodzimy wspomnienie św. Floriana, męczennika.
4. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:
I czwartek miesiąca – o godzinie 17:00 Msza Święta podczas której modlimy się o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego oraz za kapłanów i zakonników.
I piątek miesiąca -  w tym miesiącu przypada w uroczystość 3 maja, w związku z tym spowiedź przed każdą Mszą świętą do południa.
I sobota miesiąca – o godzinie 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszosobotnie. Po Mszy o godz. 9.00, odwiedzimy chorych parafian z Najświętszym Sakramentem.
5. W najbliższy czwartek, 2 maja, biuro parafialne jest nieczynne.
6. 17 kwietnia odbył się w Brodnicki Przegląd Pieśni i Piosenek Patriotycznych w BDK. Brały w nim udział dziewczyny z naszej scholi reprezentując szkoły, SP 2 i I LO. Wiktoria Gondek zajęła 2 miejsce w kategorii klas 4-6 oraz Weronika Iwańska 2 miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych. Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje.
7. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce 9 maja 2024 r. do godziny 13.00 na parkingu przy kościele, przy ulicy Zakątek.
8. Nowy numer tygodnika  Niedziela, dostępny pod chórem w cenie 10 zł